De komst van coffeeshop The Boxx aan de Evenaar in Almere Buiten wordt volgens de gemeente niet belemmerd door de bestaande erfpachtovereenkomst. Dat meldt Omroep Almere. Hoewel er lokaal veel weerstand is tegen de komst van de coffeeshop, blijkt de erfpachtakte geen criterium te zijn voor de vestigingsvoorwaarden.
Erfpacht en juridische duiding
Volgens Omroep Almere suggereerden enkele media dat lichte horeca niet zou zijn toegestaan volgens de erfpachtakte, waardoor de komst van The Boxx in het geding zou zijn.
De gemeente stelt echter dat alleen de bestemming bepalend is voor wat er op het perceel mag plaatsvinden. De aanduiding ‘horeca’ was eerder onbedoeld in de akte terechtgekomen en is in 2024 door een notaris gecorrigeerd.
Coffeeshop The Boxx in politiek debat
Tijdens de Politieke Markt van 4 december 2025 benadrukten raadsleden dat de erfpachtvoorwaarden geen rol spelen bij de vestiging van een coffeeshop.
Burgemeester Hein van der Loo gaf aan dat de aangepaste akte geen invloed heeft op afspraken met de pandeigenaar, die al op de hoogte is van de canon die sinds 2012 geldt voor vergelijkbare paviljoens. Volgens de burgemeester leidt de correctie niet tot vertraging.
Raadsleden uitten tegenover Almere Deze Week hun zorgen over de communicatie vanuit het college. Zij stelden herhaaldelijk via lokale media te worden geïnformeerd in plaats van via officiële kanalen.
Vertrouwen en besloten vergaderingen
Het tweede deel van de vergadering vond achter gesloten deuren plaats vanwege privacygevoelige informatie uit de Bibob-toets.
Een omwonende zei dat het herhaaldelijk achter gesloten deuren vergaderen het vertrouwen van bewoners in de besluitvorming vermindert.










