back to top
Advertentie
sirius
sirius
sirius
sirius
Home Cannabisindustrie Columns Column Edwin Bax: Hasj in je noodpakket!

Column Edwin Bax: Hasj in je noodpakket!

Een nieuwe column van cannabis ondernemer Edwin Bax over het toevoegen van hasj aan dat noodpakket waar de overheid ons al een tijdje op wijst.

Hasj in het noodpakket
Afbeelding gegenereerd door AI.
- Advertenties - Verbond voor Opheffing van het Cannabisverbod

Ik weet niet hoe het met jullie zit, maar ik begin toch steeds serieuzer na te denken over dat noodpakket waar de overheid ons al een tijdje op wijst.

Stroomstoringen, cyberaanvallen, geopolitieke spanningen en supermarkt schappen die ineens leeg raken. Het klinkt allemaal als iets uit een slechte rampenfilm, maar ondertussen wordt de wereld er niet bepaald rustiger op en merk ik dat ik toch steeds meer behoefte krijg om voor de zekerheid wat spulletjes in huis te halen.

Wat hoort er in een noodpakket?

Dus wat moet erin? Flessen water, houdbaar eten, een zaklamp, batterijen, een radio en natuurlijk wat contant geld. Allemaal heel verstandig. Maar volgens mij ontbreekt er nog iets op dat lijstje. Een flinke plak hasj!

Dat klinkt misschien niet als de meest voor de hand liggende aanvulling op een noodpakket, maar er zit wel degelijk een gedachte achter. Sterker nog, zelfs voor mensen die helemaal niet blowen, zou het weleens een interessante toevoeging kunnen zijn.

Want stel je eens voor dat de stroom dagenlang uitvalt. Geen internet, geen pinbetalingen en de supermarkt om de hoek is gesloten. Je hebt keurig je flessen water en pakken crackers klaarstaan, maar na drie dagen begint de gezelligheid toch behoorlijk af te nemen. Dan kan een stukje hasj voor sommige mensen best een welkome afleiding zijn. Al zou ik persoonlijk ook zorgen dat er een goede fles whisky in dat noodpakket ligt.

Hasj als ruilmiddel

Maar er zit nog een andere gedachte achter.

Tijdens de Tweede Wereldoorlog waren sigaretten een bijzonder gewild ruilmiddel. Geld verloor onder bepaalde omstandigheden zijn praktische waarde, terwijl producten waar mensen behoefte aan hadden juist enorm gewild werden. Met een paar pakjes sigaretten kon je soms dingen regelen die met geld nauwelijks meer te krijgen waren.

En dat is bij hasj absoluut niet anders!

Want stel dat we werkelijk in een situatie terechtkomen waarin winkels gesloten blijven, pinbetalingen niet werken en niemand weet hoelang dat gaat duren. Dan kan ik me zomaar voorstellen dat een pakje sigaretten, een fles whisky of een stukje hasj ineens een heel andere waarde krijgt.

Misschien heeft je buurman nog een paar flessen drinkwater over, maar zit hij dringend verlegen om een ‘stukje ontspanning’. Of heeft iemand een voorraad batterijen waar jij om zit te springen. Dan wordt ruilhandel ineens een stuk interessanter dan je ooit had gedacht. En juist daarom zou ik voor hasj kiezen!

Waarom hasj en geen wiet?

Wiet kan natuurlijk ook, maar daar zit een nadeel aan. Wiet is gevoeliger voor uitdroging en verlies van geur en smaak. Na een paar maanden kan de kwaliteit al merkbaar achteruitgaan, zeker wanneer je het niet goed bewaart.

Hasj is wat dat betreft een stuk praktischer. Goed verpakt, koel en donker bewaard, kan het jaren meegaan. Natuurlijk kunnen ook bij hasj de geur, smaak en sterkte na verloop van tijd veranderen, maar over het algemeen is het een product dat zich uitstekend leent voor langdurige opslag.

En het neemt nauwelijks ruimte in beslag. Een behoorlijke plak hasj past gemakkelijk tussen je zaklamp, batterijen en noodradio.

Nu zie ik de overheid voorlopig nog geen hasj opnemen in de officiële aanbevelingen voor een noodpakket. Dus probeer ik jullie op deze manier te informeren.

Vanzelfsprekendheid onder druk

Het hele voorval van vorige week bij de supermarktketen AH zette me wel aan het denken. We vertrouwen er tegenwoordig blind op dat alles altijd beschikbaar is. Dat de supermarkt of coffeeshop open is, de pinpas werkt en we morgen gewoon weer kunnen kopen wat we vandaag vergeten zijn.

Misschien moeten we er toch wat serieuzer rekening mee houden dat die vanzelfsprekendheid tijdelijk kan verdwijnen.

Mijn eigen noodpakket

Dus ik ga mijn noodpakket maar eens samenstellen. Water, houdbaar eten, batterijen, contant geld en een goede fles whisky. En ergens tussenin een flinke plak hasj.

Voor mezelf, maar ook om te delen of ruilen.

Want je weet maar nooit wanneer een grammetje in één keer veel meer opbrengt dan een tientje!

Wat zegt de industrie?

Nog geen reacties. Wees de eerste die reageert via cannabispr.nl.

Reageer op dit artikel

- Advertenties - Cannabis Industrie Awards nomineren PCN Cannabis Congres
Vorige artikelVeroordeling explosie Boerejongens Almere: 17-jarige betaalt bijna 18.000 euro schade
Volgende artikelExplosie bij The Boxx in Almere Buiten: pand beschadigd, coffeeshop wordt dag en nacht bewaakt
Edwin Bax
Edwin Bax is eigenaar/bestuurder van Stichting De Ambassade in Zwijndrecht, de enige cannabis social club in Nederland. De Ambassade werkt als stichting zonder winstoogmerk: opbrengsten worden ingezet voor lokale, sociaal-maatschappelijke doelen. Daarnaast is Edwin oprichter van Canna Concepts, waarmee hij gemeenten en coffeeshops adviseert over beleid, kwaliteit en innovatie. Als bestuurder van Platform Cannabisondernemingen Nederland (PCN) zet hij zich in voor de verdere professionalisering van de sector. Voordat hij de overstap naar cannabis maakte, werkte Edwin twintig jaar in de reclame. Hij bouwde en verkocht communicatiebureau Only the Brave en volgde daarna zijn oude liefde. Cannabis kent en waardeert hij al ruim dertig jaar. Om zijn kennis verder te verdiepen, volgde hij diverse opleidingen en cursussen in binnen- en buitenland.Onder zijn leiding lanceerde De Ambassade als enige coffeeshop in Nederland een ledenapp in de app stores van Apple en Google, een medicinaal begeleidingsprogramma en een eigen academy voor budtenders. De Ambassade won in korte tijd acht branche-awards. Edwin gelooft dat een moderne coffeeshop een partner van de gemeente kan zijn, geen probleem. Hij schrijft over beleid, ondernemen en de toekomst van de sector, en deelt zijn column wekelijks op cannabisindustrie.nl.