Coffeeshop Alien Steenwijk wil 15 meter verhuizen: buurvrouw naar rechter

Coffeeshop Alien in Steenwijk wil 15 meter verhuizen, maar een buurvrouw is naar de rechter gestapt.

0
Verhuizing coffeeshop Alien in Steenwijk naar Korte Woldpromenade 12
Via Google Maps
- Advertenties - Verbond voor Opheffing van het Cannabisverbod

Coffeeshop Alien in Steenwijk wil verhuizen naar een pand op 15 meter afstand, maar stuit op juridische weerstand. Een directe buurvrouw van het nieuwe pand stapte naar de rechter om de verhuizing te blokkeren.

Verhuizing vanwege ruimtegebrek en geuroverlast

De eigenares van coffeeshop Alien wil verhuizen van nummer 8 naar nummer 12 aan de Woldpromenade. Haar huidige pand is te klein geworden.

“Als het druk is, staan er soms wel vijftien mensen in het halletje”, zegt ze. Het nieuwe pand is voorzien van een professionele afzuiginstallatie om geuroverlast voor de buurt te beperken.

Coffeeshop Alien valt onder horecabestemming snackbar

De gemeente Steenwijkerland kent het nieuwe pand een horeca 2-bestemming toe, bedoeld voor kleinschalige horecazaken zoals een cafetaria of broodjeszaak.

Coffeeshops staan formeel niet op die lijst. Dat komt doordat de verkoop van cannabis officieel illegaal is en een pand daarvoor geen formele bestemming kan krijgen.

De advocaten van de gemeente redeneerden dat een coffeeshop qua gebruik (consumptie ter plaatse of afhalen) het beste aansluit bij een cafetariabestemming. De rechter reageerde zichtbaar verbaasd op deze redenering.

Buurvrouw vreest meer overlast en parkeerdruk

De buurvrouw maakt zich zorgen over toenemende drukte en een tekort aan parkeerplaatsen in de straat. Zij wijst er ook op dat er, anders dan in grotere steden zoals Zwolle, geen portiers aanwezig zijn bij de coffeeshop.

De gemeenteadvocaat stelde dat dit buiten de scope van de vergunningsprocedure valt. Vragen over de bedrijfsvoering moeten bij de burgemeester worden neergelegd, dezelfde burgemeester namens wie de gemeente ter zitting optrad.

De rechter doet over zes weken uitspraak. Wint de eigenares, dan heeft ze daarna nog een gedoogbeschikking van de burgemeester nodig voordat ze de deuren mag openen.

- Advertenties -