back to top
Advertentie
sirius
sirius
sirius
sirius
Home Coffeeshops Coffeeshop De Palm in Apeldoorn twee maanden dicht door te veel voorraad

Coffeeshop De Palm in Apeldoorn twee maanden dicht door te veel voorraad

Coffeeshop De Palm in Apeldoorn moet twee maanden dicht. De gedoogverklaring is geschorst vanwege een te grote voorraad.

De Palm coffeeshop Apeldoorn
Screenshot via Google Maps.
- Advertenties - Verbond voor Opheffing van het Cannabisverbod

De gemeente Apeldoorn heeft de gedoogverklaring van coffeeshop De Palm opgeschort. De zaak aan de Asselsestraat moet daardoor twee maanden dicht. Volgens de gemeente werd de wettelijk toegestane handelsvoorraad van 500 gram overschreden. De eigenaar spreekt dit met klem tegen en overweegt juridische stappen.

Naast de overschrijding zouden ook andere tekortkomingen zijn geconstateerd: het voorlichtingsmateriaal ontbrak, de personeelslijst was niet actueel en aanwijzingen van toezichthouders zouden niet zijn opgevolgd. “Alles is correct. Ze hebben gewoon een andere berekening,” reageert de eigenaar tegen de gemeente. “We hebben personeel, dat hiervan moet leven. Zo zorgt de gemeente ervoor dat ze werkloos worden.”

Nieuw beleid: gedoogverklaring nu vijf jaar geldig

Afgelopen maandag, 7 juli, is in Apeldoorn nieuw beleid ingegaan. Een van de belangrijkste wijzigingen is dat de gedoogverklaring coffeeshop voortaan voor vijf jaar wordt afgegeven, in plaats van drie. De wijziging volgt op eerdere juridische procedures, waaronder een zaak bij de rechtbank in Arnhem waarin De Palm tevergeefs protesteerde tegen de eerdere termijnverkorting.

Coffeeshopondernemers in Apeldoorn pleiten ondertussen voor een ruimere handelsvoorraad. Zij stellen dat een verhoging voordelen biedt, zoals het verminderen van illegale aanvoer. Burgemeester Ton Heerts toonde hiervoor begrip, maar benadrukte dat hij wettelijk gebonden is aan de limiet van 500 gram.

Juridisch getouwtrek rond meerdere Apeldoornse coffeeshops

De situatie rond De Palm staat niet op zichzelf. Eerder werd ook coffeeshop ’t Bunkertje aangepakt. De gedoogverklaring van die zaak werd aanvankelijk definitief ingetrokken vanwege herhaalde overtredingen. Na tussenkomst van de rechter is dit omgezet in een tijdelijke schorsing tot juni 2026. Donderdag vond een nieuwe zitting plaats bij de Raad van State. De eigenaar probeert ook deze maatregel ongedaan te maken. De uitspraak van de Raad van State wordt verwacht over twee weken.

Begin dit jaar kreeg coffeeshop De Bazar al een tijdelijk verkoopverbod van zes weken, na verkoop aan een minderjarige.

- Advertenties -