back to top
Advertentie
sirius
sirius
sirius
sirius
Home Coffeeshops Coffeeshop High Society in Leiden zes maanden gesloten na overtredingen

Coffeeshop High Society in Leiden zes maanden gesloten na overtredingen

Burgemeester Heijkoop legt de sluiting op na een controle in juni, waarbij te veel voorraad, 'harddrugs' (mogelijk edibles) en reclame-uitingen zijn vastgesteld.

Coffeeshop High Society Leiden
Screenshot via Google
- Advertenties - Verbond voor Opheffing van het Cannabisverbod

Coffeeshop High Society aan de Lange Scheistraat in Leiden moet zes maanden dicht. Burgemeester Peter Heijkoop heeft die maatregel opgelegd na meerdere vastgestelde overtredingen, valt te lezen op de gemeente website. De sluiting duurt tot en met 1 april 2027.

Waarom coffeeshop High Society dicht moet

In juni 2026 vond een controle plaats bij de coffeeshop. Daarbij zijn volgens de gemeente meerdere zware overtredingen geconstateerd.

De coffeeshop zou aanzienlijk meer dan de toegestane voorraad van 500 gram aanwezig hebben gehad in de coffeeshop. In het wietexperiment mogen coffeeshops overigens een weekvoorraad hebben en dus veel meer dan 500 gram.

Tijdens de controle zijn daarnaast ook ‘harddrugs’ aangetroffen.

Mogelijk dat het net zoals bij de tijdelijk gesloten coffeeshop Eerste Kamer in Leiden verboden edibles betroffen, maar noch in een artikel van Sleutelstad, noch op de gemeente website wordt dit keer niet benoemd wat de ‘harddrugs’ zouden zijn.

Edibles of spacecake worden niet genoemd in het sanctiebeleid voor coffeeshops in Leiden, maar over de sluiting van coffeeshop Eerste Kamer schreef de gemeente op haar website destijds dat de aangetroffen edibles harddrugs zijn.

Update, 15:10 op 2 oktober 2026: volgens een comment op Instagram zou het om rosin gaan, wat overigens in het wietexperiment gewoon is toegestaan.

Ook verboden reclame-uitingen

Daarnaast waren er meerdere vormen van reclame-uitingen door High Society. Coffeeshops mogen geen reclame. Van de AHOJG-criteria staat namelijk de A voor geen affichering.

Volgens de gemeente sluit de burgemeester de coffeeshop ‘om de omgeving te beschermen en herhaling te voorkomen’.

Na de tijdelijke sluiting van coffeeshop Eerste Kamer waarschuwde de Leidse Vereniging Cannabis Detaillisten waarschuwde voor een verschuiving naar het illegale circuit.

Wat zegt de industrie?

Nog geen reacties. Wees de eerste die reageert via cannabispr.nl.

Reageer op dit artikel

- Advertenties - Cannabis Industrie Awards nomineren PCN Cannabis Congres