Uitstel in rechtbank voor uitspraak over geuroverlast CanAdelaar

De Rotterdamse rechtbank heeft meer tijd nodig om een uitspraak te doen in de zaak rond de geuroverlast van CanAdelaar in Hellevoetsluis. De definitieve uitspraak volgt eind deze of begin volgende week.

0
- Advertenties - Cannabis zaden kopen voor 2025! Ontdek de beste selectie bij SuzySeeds – gefeminiseerd, autoflowering & meer. Snelle levering

De Rotterdamse rechtbank heeft meer tijd nodig om een uitspraak te doen in de zaak rond de geuroverlast van wietexperiment teler CanAdelaar in Hellevoetsluis. De rechtbank zou oorspronkelijk uiterlijk vandaag, donderdag 4 september, beslissen over de oplegging van boetes, die bij aanhoudende overlast konden oplopen van een half miljoen tot twee miljoen euro per week. Het uitstel betekent dat de boetes voorlopig niet worden opgelegd. Volgens een woordvoerder van de rechtbank wordt een definitieve uitspraak eind deze of begin volgende week verwacht schrijft het AD.

Geuroverlast blijft probleem

CanAdelaar zorgt al ruim twee jaar voor geuroverlast in de omgeving. Bij milieudienst DCMR zijn tot nu toe 2100 klachten binnengekomen van circa 300 omwonenden. De overlast ontstaat voornamelijk wanneer de ramen in de kassen worden geopend voor ventilatie, aldus DCMR.

Omwonenden uiten hun teleurstelling over het uitstel: “De rechter koppelt de uitspraak aan het beroep van CanAdelaar tegen de maatregelen, dat nog moet komen,” aldus Cora van Mook.

Kosten en maatregelen

CanAdelaar laat weten actief te werken aan het beperken van de overlast.

Zo zijn nieuwe filters geïnstalleerd en is de productie teruggebracht naar 180.000 planten. Een structurele oplossing vergt volgens adviseur Stephan van den Akker van ingenieursbureau Peutz mogelijk 35 miljoen euro. Commercieel directeur Max Schreder benadrukte eerder dat het bedrijf er alles aan doet om de hinder te verminderen, maar erkende ook dat de volledige oplossing nog ontbreekt.

Het uitblijven van een beslissing kan grote gevolgen hebben, aangezien CanAdelaar de grootste producent is en vooral levert aan het goedkopere segment van de markt.

- Advertenties - adverteren