De import van medicinale cannabis in Duitsland heeft in Q2 wederom een record hoeveelheid bereikt blijkt uit recent gepubliceerde gegevens van het Federaal Instituut voor Farmaceutische Producten en Medische Producten. Het eerdere record van Q1 2025 werd met 15% vermeerderd.

Ten opzichte van een jaar geleden is dat maar liefst een toename van zo’n 271%: van 11.634 in Q2 2024 naar 43.257 in Q2 2025.
De verwachting volgens een berekening van Alfredo Pascual is dat het in Q3 nog eens zal toenemen met 10% naar 48 ton, en nog eens 7% in Q4 naar 51 ton.
Dat zou het totaal aan geïmporteerde medicinale cannabis in Duitsland in 2025 naar maar liefst 180 ton brengen.
Duitse overheid wil online consultatie voor medicinale cannabis verbieden
De toename is ook opgevallen bij de Duitse overheid, en dan met name door de conservatieve CDU dat nu de ministerpost voor Volksgezondheid in handen heeft.
De Duitse minister van Volksgezondheid, Warken, heeft namelijk een conceptwet (PDF) ingediend die verregaande beperkingen oplegt aan online consultaties voor medicinale cannabis. Volgens het voorstel mogen artsen cannabis niet langer via online platforms voorschrijven, en wordt de online-verzending van medicinale cannabisbloemen verboden. Recepten moeten voortaan persoonlijk bij een arts worden opgehaald en medicatie uitsluitend in fysieke apotheken worden verkregen.
Het Deutsche Hanfverband (DHV) spreekt in een reactie van een ‘terugval naar een tijdperk zonder digitale infrastructuur‘.
Meer data uit Duitsland
Er is ook nog meer data uit Duitsland.
De onderstaande afbeelding toont de totale hoeveelheid cannabis die per kwartaal vanuit het buitenland naar Duitsland wordt geïmporteerd voor medicinale en wetenschappelijke doeleinden in de vorm van gedroogde bloemen en extracten. Gedroogde cannabisbloemen worden weergegeven als het gewicht (in kg ), terwijl extracten worden weergegeven als het gewicht van de gedroogde cannabisbloemen (in kg ) dat nodig is om de betreffende extracten te produceren.
2024 en 2025 zijn echter nog niet meegenomen in de grafiek.

Vorig kwartaal kwam er al een land bij, maar ook dit kwartaal is er weer een land bijgekomen waaruit medicinale cannabis wordt geïmporteerd. Vorig kwartaal Griekenland, dit kwartaal Zimbabwe.

Waar uit Nederland vorig jaar nog 2083 kg werd geïmporteerd, is dat tot dusver in 2025 zo’n 1330 kg.










