Voor T-Vape mocht ik de nieuwe Zeus Arc GT4 testen. Het klinkt als een nieuwe elektrische auto, maar het is toch echt een vape. Een draagbare vape op batterij die naast flower ook met concentraten werkt.
Wat zit er in de doos
- 1x ZEUS ARC GT4
- 5x wattenstaafjes met alcohol
- 5x schoonmaakdoekjes
- 5x borstelreinigers
- 1x USB-C kabel
- 1x Spacer (tussenstuk)
- 1x Flow Sink gereedschap
- 4x ArcPod
- 1x Waxpod
- 15x ArcPod dopjes
- 1x Heat Sink Screen GT
- 1x Zeus Iceborn en waterpijp adapter

Specificaties
- Werkt met flower en concentraten (via ArcPods)
- Verwarmingsmethode: Geleiding
- Verwarmingskamer: 24-karaats verguld
- Temperatuurinstellingen: 9 presets
- Flower temperatuurinstellingen: 195°C – 225°C (6 niveaus)
- Concentraten : 235°C – 255°C (3 niveaus)
- Batterij: 3500 mAh (ca. 90 minuten oplaadtijd)
- Opwarmtijd: ~35 seconden
- Opladen: USB-C
- Afmetingen: 87 mm x 42 mm x 22,5 mm
- Functies: Haptische feedback, bewegingssensor voor energiezuinigheid en ingebouwd gereedschap
Nadat ik de Zeus Arc GT4 bekeek, kon ik niet anders dan even mijn DaVinci IQ (de original volgens mij) erbij pakken. En warempel. Aan de buitenkant lijken ze behoorlijk veel op elkaar.
Bij de IQ zit de verwarmingskamer echter aan de onderkant en is de batterij vervangbaar, alhoewel die verwarmingskamer aan de onderkant ook als een groot nadeel werd gezien. Het was onder andere moeilijk schoon te maken. Dat probleem heeft de GT4 niet.

Gebruiken met flower
Het gebruik met flower is vrij simpel. Haal eerst het mondstuk er af. Maak dan je wiet fijn met een grinder. Ik raad aan om de wiet daarna in de palm van je hand te doen, en dan de vape als een soort schep gebruikt.
Zorg dat de verwarmingskamer tot de rand is gevuld en druk het dan aan met de tool die je uit de onderkant kan halen. Als er nog wat ruimte vrij is, zorg dan dat je er nog wat bij doet en druk ook dit weer aan voor een beter resultaat.

Plaats het mondstuk er weer op en druk twee seconden op de aan/uit knop rechts op het mondstuk (als je kamer links zit) totdat de vape vibreert. Als hij niet aan gaat, dan zit je mondstuk achterstevoren. Kan gebeuren, kans is immers 50%!
Na de vibratie zie je een enkel groen licht aan/uit pulseren. Wanneer de vape de juiste temperatuur heeft bereikt, voel je weer een vibratie waarna je de vape aan je mond kan gaan zetten om te inhaleren.
De eerste keer staat de temperatuur op de laagste stand, 195°C, en brand er dus een groen lichtje. Er zijn echter nog twee groene standen en (twee en met drie lichtjes die branden) drie blauwe standen tot een maximale temperatuur van 225°C.
Om het meeste uit je wiet te halen, is het aan te raden om op de laagste stand te beginnen en als er niet veel meer uitkomt, de temperatuur te verhogen totdat je op de laatste stand nog een paar trekjes hebt kunnen nemen.
Je kan natuurlijk ook gewoon vanaf het begin de vape op de hoogste stand zetten voor de meeste wolkvorming.
Voor de beste smaak zet je de vape echter op een lagere temperatuur. Na een tijdje is de smaak wel weg maar kan je nog steeds blijven puffen. De vape werkt namelijk nog wel gewoon.
Voor het gebruik thuis heb ik ook de voorkeur voor het gebruik met de spacer. Dat zorgt ervoor dat de verwarmingskamer kleiner is, maar omdat de smaak nogal snel verdwijnt zoals bij alle wiet vaporizers, vul ik liever de vape twee keer en heb twee keer volle smaak in plaats van een keer volle smaak en dan heel lang dat de smaak weg is.
Ben je klaar, gooi de inhoud dan niet weg. De bruin geworden overblijfselen kan je namelijk gebruiken om edibles van te maken.
Flower met de ArcPod
Je kunt ook helemaal goed voorbereid onderweg gaan (alhoewel je het natuurlijk ook voor thuis kan doen) door de bijgeleverde vier ArcPodcs van te voren te vullen met wiet. Hierdoor hoef je onderweg niet te sukkelen met het grinden van je wiet en het bijvullen van de vape. In de plaats daarvan kan je simpel een van de ArcPods verwisselen.
Een andere reden om ze te gebruiken is discretie. De ArcPodcs zien er hetzelfde uit als de Waxpod hieronder, alleen dan zonder gaasje er in.
Gebruiken met concentraten door middel van een Waxpod
Het gebruik met concentraten is wel iets ingewikkelder.
Ten eerste moet je natuurlijk een concentraat hebben. Rosin werkt hiervoor het beste en is ook wat ik heb gebruikt in deze review.
Om de GT4 klaar te maken voor gebruik, haal je de gouden tool uit de onderkant en stop je het bijgeleverde metalen staafje voorzichtig in het gat, waarna je een klein gouden buisje en gaasje er uit zal zien komen zoals te zien is op de volgende foto.


Je hebt ook een Waxpod nodig. Een van de Arcpods zit namelijk een gaasje in. Die heb je hiervoor nodig.

Waarschijnlijk heb je de verpakking al horen rammelen. Dat waren namelijk de witte deksels. Plaats wat Rosin (het mag iets meer als in de foto, maar ook weer niet te veel) in het midden op het gaasje en doe er een witte deksel op. Met de kant die te zien is op de foto hieronder naar beneden.

Daarna plaats je de Waxpod in de vape zoals hieronder te zien is.

Daarna plaats je het mondstuk er op en houd je twee seconden de aan/uit knop in. Druk daarna snel drie keer op de aan/uit knop en je zult zien dat het lichtje oranje wordt. Hierna kan je weer kiezen of je de temperatuur zo houd op 235°C of je de temperatuur verhoogt door een keer te drukken naar 245°C, of twee keer te drukken naar 255°C.
Voor de smaak houd je de temperatuur laag, die is ruim voldoende. Maar je kan ook experimenteren met de temperatuur hoger te zetten.
Meer dan een goede hit kreeg ik er niet uit en produceerde ik een mooie, volle en smeervolle wolk met damp.
Zoals je ziet op de foto hieronder, bleef er geen residu achter. Het is echter rosin, dus er is wel degelijk residu. Maar dat zal je wel tegenkomen bij langdurig gebruik en na het schoonmaken.

Daarna heb ik nog wat rosin geprobeerd, om een andere smaak te proberen en iets meer product. Ook dit ging prima.

Als je weer flower wilt gaan vapen, stop dan eerst het gouden buisje er in en daarna het gaasje. Waarna je met een tool moet zorgen dat het goed er in zit en naar beneden is gedrukt.
Draagbaarheid
De GT4 is met zijn 87 mm bijna 9 cm lang en 42 mm bijna 4 cm breed. Terwijl hij 22,5 mm, dus iets meer dan 2 cm dik. De vape past dus vrij makkelijk in je broekzak.
De gouden tool onderin is fijn, maar raak het niet kwijt.
Dat geldt ook voor de andere, kleine onderdelen.
Maar zeker als je van te voren plant wat je wilt gaan doen, flower of concentraten en door met of niet het gebruik van de pods, kan de GT4 makkelijk mee.
Het voordeel van de verschillende pods is dat je ze allemaal van te voren thuis kan vullen. En dus niet zit te sukkelen met grinden buitenhuis. Nadeel is wel dat als je er doorheen bent, ook de vape niet meer kan gebruiken. En zoals ik al eerder zei, de kleine pods mag je ook weer niet kwijt maken. Natuurlijk kan je ze als je ze wel kwijt raakt, natuurlijk ook gewoon bij bestellen.
Batterij en duurzaamheid
Zoals ik al zei is een van de grote nadelen van deze batterij dat de batterij niet vervangbaar is. Dat zorgt ervoor dat je niet meerdere batterijen kan aanschaffen om je sessie buitenshuis te verlengen.
Het zorgt er ook voor dat wanneer de batterij op een gegeven moment op zal zijn, je de vape niet meer kan gebruiken. Wat natuurlijk slecht is qua duurzaamheid.
De batterij die er in zit echter is een 3.500 mAh batterij die behoorlijk lang mee gaat. Als je wilt checken hoe ver de batterij leeg is, moet je twee keer met de GT4 schudden en daarna geven de LEDs aan hoever de batterij leeg is. Best leuk om te doen ook. Hieronder zie je een tabel wat de LEDs betekenen.
| Batterijniveau [%] | Interface |
| 0 – 33% | 1 LED brandt gedurende 2 seconden onafgebroken rood |
| 34 – 66% | 2 LEDs branden gedurende 2 seconden onafgebroken rood |
| 67 – 99% | 3 LEDs branden gedurende 2 seconden onafgebroken rood |
| Batterij bijna leeg | Alle LEDs knipperen 3 keer rood (onmiddellijk opladen vereist, hittecyclus kan niet worden gestart) |
Toen ik dacht dat de vape wel bijna leeg zou zijn, was hij nog steeds maar op het niveau van 2 LEDs.
De batterij zou voor anderhalf uur aan een stuk vapen mee moeten gaan. Ik haalde er in ieder geval ruim meer dan tien sessies uit.
Zeus Iceborn 3
Tot mijn verbazing zat er in de doos die T-Vape me toestuurde ook de Zeus Iceborn 3. Hieronder zie je wat er in de doos zit.

Aanvankelijk dacht ik dat je het alleen moest vullen met water en dat het dan werkt als een bong, maar het is de bedoeling dat de Iceborn 3 daarna rechtop in de vriezer gaat voor een nacht en helemaal bevriest.
Met het deksel er op paste het echter niet in kleine koelkast. Dus ik heb er wat folie over gedaan en de Iceborn 3 voorzichtig rechtop in de vriezer neergezet.
Daarna zag het er zo uit.

Zoals je ziet is het water dus bevroren. Daarna heb ik het deksel er op gezet, met het glazenmondstuk en de waterpijp adapter in plaats van het mondstuk geplaatst op de GT4. Ik had de GT4 al gevuld met wiet, dus kon ik daarna de vape op het deksel zetten nadat ik hem aan had gezet en qua verwarming op een blauw lichtje. Hierna ziet het er uit als op de foto hieronder.

Daarna was het tijd voor een hijsje. Het is vreemd om geen bubbels te horen, maar dat is logisch ook want het is geen bubbler. Het is puur bedoelt om de damp te koelen. Ook bij hogere temperaturen, is de damp ijzig koel. Het werkt best wel goed, ook al had ik eerst mijn twijfels. Na gebruik moet je hem wel weer in de vriezer zetten, anders ontdooit de Iceborn 3.
Ik had het dus met flower geprobeerd, maar wil je het met concentraten doen, zet dan de vape er niet op zoals in de foto, maar gebruik een van de opgerolde, bijgeleverde slangetjes zoals ook staat in de instructies.
Schoonmaken
Regelmatige schoonmaak van de GT4 inclusief het mondstuk, de verwarmingskamer en het dampkanaal, wordt aangeraden om de smaak van de damp te waarborgen en de levensduur van het apparaat te verlengen.
Om de vaporizer schoon te maken verwijder je eerst het mondstuk. Steek vervolgens de Flow Sink Tool (de lange staaf) in de onderkant van het luchtkanaal (na de tool te hebben verwijderd) en duw voorzichtig om de Flow Sink GT (het kleine gouden buisje) en Flow Sink Screen GT (het gouden gaasje) los te maken.
Demonteer vervolgens het Mouthpiece GTS door de Heat Sink GT4, de Heat Sink Cover GT4, de Heat Sink Screen GT en de Mouthpiece Screen GT te verwijderen.
Breek een wattenstaafje om de ingesloten ethylalcohol vrij te maken en reinig de verwarmingskamer met het andere uiteinde van de stick. Reinig ook het Mouthpiece GTS voorzichtig. Veeg daarna schoon met een van de bijgeleverde doekjes en laat de kamer volledig drogen voordat het apparaat opnieuw in gebruik wordt genomen.
Giet geen vloeistoffen (inclusief reinigingsmiddelen of alcohol) op of in het apparaat!
Leg de onderdelen (met uitzondering van het mondstuk) vervolgens maximaal 30 minuten in schoonmaakalcohol. Spoel alle onderdelen daarna af met water, laat ze volledig drogen en monteer de vape opnieuw.
Voordelen
- Werkt met flower en concentraten
- Past in de broekzak
- Opladen met USB-C
- Makkelijke bediening
Nadelen
- Verwarmingskamer onder mondstuk
- Batterij niet verwisselbaar
- Relatief duur
- Gebruik tools wat omslachtig
Concluderend
Het design en de bouwkwaliteit zijn meer dan naar behoren en de vape is ook makkelijk in gebruik en om schoon te maken. Daar scoort de GT4 dus punten.
Dat de batterij niet verwisselbaar is komt de duurzaamheid en de batterijduur natuurlijk niet ten goede. De vape valt met de 250 euro ook in het premium segment, wat je er maar net voor over moet hebben. Op deze plekken levert de vape dus in qua score.
Al met al, met 3.5/5 sterren scoort de vape nog steeds een dikke voldoende. Hij vormt dikke wolken, de batterij die er in zit gaat lang mee en je kan er dus wiet en concentraten mee vapen.
Je kunt de Zeus Arc GT4 bestellen voor 250 euro. De Zeus Iceborn 3 is 45 euro. Bestel je ze samen, bespaar je op verzendkosten. De verzendkosten liggen tussen de 10 en de 20 euro uit Duitsland. T Vape heeft ook een handige pagina om jou te helpen in jouw keuze voor de best dry herb vaporizer. Wil je deze vaporizer vergelijken met andere modellen? Bekijk mijn complete vergelijker met 31 reviews.










