Een zware explosie heeft in de nacht van maandag 20 op dinsdag 21 oktober 2025 forse schade veroorzaakt aan coffeeshop Magic aan de Veemarkt in Doetinchem. Volgens de politie vond de ontploffing rond 02.10 uur plaats. Rolluiken, ramen, deuren en dakpannen werden door de klap weggeblazen, aldus Omroep Gelderland en De Gelderlander. Binnen in het pand is eveneens sprake van aanzienlijke schade.
Update, 1 december 2025: Enorme ravage na opnieuw explosie bij coffeeshop Magic in Doetinchem
Update, 6 november 2025: Coffeeshop Magic in Doetinchem heropent na explosie
Update, 24 oktober: Coffeeshop Magic in Doetinchem twee weken gesloten na explosie
Er zijn geen gewonden gemeld. Zowel de coffeeshop als het naastgelegen café blijven voorlopig gesloten in afwachting van herstelwerkzaamheden en het politieonderzoek.
Onderzoek naar oorzaak en camerabeelden
De politie onderzoekt de toedracht van de explosie en heeft in de omgeving camerabeelden opgevraagd. Volgens Omroep Gelderland is op beelden mogelijk te zien dat zwaar vuurwerk de oorzaak was, maar dit is nog niet bevestigd. De politie sluit geen scenario’s uit en benadrukt dat het onderzoek ‘in volle gang’ is.
Omwonenden en getuigen die iets verdachts hebben gezien of beelden hebben van de omgeving van de Veemarkt worden gevraagd contact op te nemen via 0900-8844 of het online tipformulier.
Herstelwerkzaamheden en lokale impact
De schade aan coffeeshop Magic en het naastgelegen café is groot. Op dinsdagochtend waren medewerkers bezig met opruim- en herstelwerkzaamheden. Puin lag verspreid over de straat, aldus De Gelderlander.
De coffeeshop was nog maar een aantal maanden geopend. In april kreeg de coffeeshop de vergunning.










